30 stycznia 2023
Wydział Szkolenia ZZPN informuje o trwającym naborze na KURSY TRENERSKIE: - KURS UEFA C - dla początkujących trenerów - KURS UEFA B - dla podnoszących kwalifikacje Start już wkrótce: maj/czerwiec
25 grudnia 2022
Wydział Szkolenia ZZPN zaprasza wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem pracy w charakterze trenera na nową edycję Kursu UEFA C dla początkujących. Wnioski i akredytacje na kurs wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć
15 grudnia 2022
Komisja ds. licencji trenerskich ZZPN przypomina wszystkim trenerom, którym z dniem 31.12.2022 r. kończy się ważność licencji trenerskich - o aplikowaniu do końca br. na ich przedłużenie (portal - pzpn.pzpn24.pl

   Zobacz także

W rundzie jesiennej nastąpiła zmiana sztabu szkoleniowego do kadry wojewódzkiej wróciła Trenerka Daria Sokołowska, do sztabu dołączyli Trenerka Klaudia Wieleba oraz Trener Patryk Gawron.  Współpraca Trenerów z zawodniczkami rozpoczęła się od meczu towarzyskiego z drużyną z Reprezentacji Mecklenburgii Pomorza Przedniego U-14 w terminie 3 września. Na  spotkanie meczowe zostały powołane 22 zawodniczki z całego województwa, było to nasze pierwsze spotkanie z zawodniczkami. Jako sztab trenerski od samego początku przedstawiliśmy na czym chcemy się skupić w meczu towarzyskim jak i w kolejnych spotkaniach, przekazaliśmy również sposób prowadzenia zgrupowań oraz priorytety i cele jakimi będzie kadra się kierowała. Spotkanie towarzyskie z drużyna z Niemiec okazało się dobrym wejściem Trenerów i zawodniczek w rundę jesienną, nasza reprezentacja wojewódzka wygrała 5:2. Mecz ten pokazał nasze dobre i złe strony pod względem fizycznym, taktycznym i psychicznym oraz średnim zgraniem zespołu, dzięki tej obserwacji mogliśmy skupić się na stworzeniu modelu pracy z zawodniczkami podczas zgrupowań i turniejach eliminacyjnych.

            Po rozegranym meczu towarzyskim nadszedł czas na dwudniowe zgrupowanie w terminie 20-21 września w Policach, na które zostało powołanach 20 zawodniczek. Podczas konsultacji skupiliśmy się na aspekcie przygotowania mentalnego zespołu oraz prowadzeniu treningów. Jeden dzień był poświęcony na zadaniach gry w obronie a drugi na zadaniach podczas atakowania. Nie zabrakło również gry wewnętrznej, która dała kolejne możliwości zanotowania plusów i minusów gry zespołowej czy zachowań indywidualnych zawodniczek. 

            W terminie 25-27 września odbył się turniej eliminacyjny w Dzierżeniowie, w którym biorą udział kadry Dolnośląska, Lubuskiego oraz Wielkopolski. Niestety na ten turniej nie pojechaliśmy ze względu na kwarantannę kilku zawodniczek i głównego Trenera naszej kadry. W turnieju mecze rozgrywane są systemem każdy z każdym i w tym wypadku nasza kadra musiała rozegrać mecze w późniejszym terminie jadąc do każdej drużyny.

            Kolejny turniej eliminacyjny odbył się bez przeszkód w terminie 9-11 października w Policach w naszym województwie. Pierwszy mecz rozegraliśmy 10 października z kadrą DZPN, mecz wyrównany dużo konstruktywnych akcji jednak z naszej strony zabrakło finalizacji przeprowadzonych akcji. Mecz ten przegraliśmy 0:1 po rzucie wolny.

Kolejny mecz tego dnia rozegraliśmy z kadrą WZPN, ciężki mecz przeciwnik bardziej wymagający i grający piłką a sam mecz głównie toczył się na środku boiska. Wygraliśmy ten mecz po rzucie wolnym 1:0, w tym meczy zabrakło konsekwencji w zakończeniu akcji celnym strzałem.

 
Ostatni mecz w tym turnieju rozegraliśmy 11 października z kadrą LZPN, z którym wygraliśmy 2:0, w tym meczu było widać zmęczenie zawodniczek, pojawiało się dużo niedokładności, które musimy wyeliminować w kolejnych spotkaniach oraz popracować nad wysokim pressingiem.


Cały turniej przyniósł nam dwie wygrane i jedną przegraną, dało to również duża refleksję nad grą naszego zespołu co musimy jeszcze poprawić a co udoskonalić oraz przekazać informacje zawodniczką nad jakimi rzeczami musimy pracować poza spotkaniami kadry wojewódzkiej.

            13 listopada kadra ZZPN udała się do Kostrzyna Nad Odrą w celu rozegrania zaległe meczu z LZPN gdzie wygraliśmy 0:2. Mecz rozgrywaliśmy 2 x 25 min tak jak podczas turniejów. Zawodniczki nasze grały wysokim pressingiem co dało korzystny wynik oraz bardzo częste posiadanie piłki.

            Kolejny zaległy mecz rozegraliśmy 25 listopada z WZPN w Sierakowie, tam ulegliśmy 2:1, dwie pierwsze bramki straciliśmy w pierwszej połowie po błędach w kryciu obronie oraz braku reakcji. Nasz zespół  w pierwszej połowie zagrał bardzo słabo zespół cofnął się na swoją połowę co spowodowało grę niskim pressingiem i powolnym wyjście do gry ofensywnej. Jako sztab trenerski przekazaliśmy wytyczne w celu poprawy mankamentów naszej gry i w drugiej połowie zawodniczki pokazały swoje mocne strony wychodząc do gry wysokim pressingiem zdobywając bramkę na 2:1.

            Ostatni zaległy mecz kadra dziewcząt rozegrała 29 października z DZPN remisując 0:0. Mentalne przygotowanie zespołu dało zawodniczką wiarę w siebie pokazując to w meczu. Średni pressing oraz każde zagranie piłki ze strony przeciwnika było od razu przerywane, mecz przez pierwsze 15 min toczył się na połowie przeciwnika czym byli bardzo zaskoczeni. Mecz ten nam pokazał, że dwie przegrane to były błędy zespołu, ale również to że mamy zespół gotowy do wyjścia z grupy.


Na wiosnę kadrę dziewcząt czekają jeszcze dwa turnieje eliminacyjne, które przesądzą o wyjściu z grupy. My jako trenerzy już planujemy intensywne na zgrupowaniach w styczniu, lutym i marcu.

 

Daria Sokołowska

 

 

#ZZPNGIRLS: Podsumowanie rundy jesiennej

05 grudnia 2020