07 maja 2021

Zapowiedź 32 kolejki IV Ligi ZZPN.

Zapowiedź 32 kolejki IV Ligi ZZPN.

 

Rasel Dygowo – Mechanik Bobolice (sobota 8.05, 11:00)

Jeśli spojrzymy na ligową tabelę to Mechanik powinien być faworytem w tym spotkaniu.
Rasel zajmuje 19 miejsce z dorobkiem 31 punktów i walczy o wyjście ze strefy spadkowej. Drużyna z Bobolic pozostaje nadal bez swojego najlepszego zawodnika – Karola Jabłońskiego, co mogło mieć wpływ na jej ostatnie mecze. W majówkę, podczas której rozegrano dwie kolejki (Rasel grał jeden mecz) Mechanik przegrał dwa mecze – z Kluczevią Polski Cukier Stargard 1:2 i z Iną Goleniów 5:1. Zapowiada się ciekawe spotkanie.

 

Polski Cukier Kluczevia Stargard – Wieża Postomino (sobota 8.05,13:00)

Wicelider IV Ligi ZZPN podejmie u siebie Wieżę, która w ostatnim meczu wysoko wygrała na wyjeździe ze Spartą Węgorzyno 0:4. Drużyna z Postomina znajduje się na 17 miejscu i ma 1 punkt przewagi nad strefą spadkową. Kluczevia goni lidera, Vinetę Wolin, do której traci już tylko jeden punkt. Gospodarze są w wysokiej formie strzeleckiej – mają na koncie 71 bramek i wraz z MKP Szczecinek są najlepszą ofensywą w lidze.

 

Sparta Węgorzyno – Intermarche-Rega Trzebiatów (sobota 8.05, 14:00)

Rega w ostatnim meczu wygrała z Polonią Płoty 3:2, a Sparta przegrała swój mecz z Hutnikiem Szczecin 4:0. Gospodarze spisują się dużo gorzej u siebie niż na wyjazdach – przegrali aż 10 razy, raz zremisowali i tylko raz wygrali. Rega z kolei czuje się najpewniej u siebie - wygrała siedmiokrotnie, a na wyjazdach tylko 3 razy. Sparta, żeby jeszcze myśleć o utrzymaniu musi wygrywać z drużynami z dolnej połowy tabeli, a taką właśnie jest Intermarche-Rega Trzebiatów.

 

Sokół Karlino – Iskierka Szczecin (sobota 8.05, 15:00)

W dolnej połowie tabeli IV ligi jest dość spory ścisk, co widać na przykładzie tego meczu. Iskierka traci do Sokoła tylko 4 punkty i jeśli goście wygrają to spotkanie, to przy korzystnych rezultatach w innych meczach mogą przegonić aż trzy drużyny. Spoglądając na minione majówkowe dwie kolejki to Iskierka jest faworytem tego spotkania. Szczecinianie wygrali dwa mecze, w tym 0:3 z szóstym Olimpem Gościno. Sokół z kolei raz zremisował i przegrał z wiceliderem, Kluczevią Polski Cukier Stargard aż 6:0. To spotkanie może być jednym z ciekawszych meczów tej kolejki.

 

Olimp Gościno - MKP Szczecinek (sobota 8.05, 15:00)

Szósta drużyna w tabeli zagra mecz z trzecią. W lepszej formie jest teraz MKP Szczecinek, który swoje ostatnie dwa mecze wygrał. Ponadto drużyna ze wschodniej części województwa jest jedną z dwóch w IV Lidze ZZPN, która strzela najwięcej. Goście mają już na swoim koncie 71 bramek. Olimp w majówkę przegrał dwa mecze, w tym jeden z Iskierką Szczecin, która jest w strefie spadkowej. Faworytem tego spotkania wydają się być goście, ale w tym meczu wszystko może się wydarzyć.

 

Orzeł Wałcz - Lech Czaplinek (sobota 8.05, 15:00)

Lech Czaplinek i Orzeł Wałcz to sąsiedzi w tabeli, którzy mają po 35 punktów. Przez zmiany w terminarzu spowodowane pandemią, Orzeł Wałcz trzeci raz z rzędu zagra mecz na własnym terenie. Przewaga własnego boiska sugeruje, że to Orzeł może liczyć na więcej w tym spotkaniu. Jesienią w Czaplinku lepszy okazał się Lech, który wygrał 1:0.

 

Błękitni II Stargard - Polonia Płoty (sobota 8.05, 16:15)

Beniaminek IV ligi w ostatnich dwóch meczach przegrał z Orłem wałcz i Intermarche-Regą Trzebiatów. Błękitni raz zremisowali i raz przegrali. Patrząc po tabeli to oni będą faworytem. Stargardzianie startują z lepszej pozycji do tego spotkania – mają 10 punktów przewagi nad Polonią, ale tylko jeden nad strefą spadkową. Obie drużyny nie odstąpią na pewno o krok i będą walczyć do końca.

 

Ina Goleniów - Hutnik Szczecin (sobota 8.05, 17:00)

Kolejny ciekawy mecz podczas tej kolejki. Ciekawy jest bilans bramkowy obu drużyn, który jest bardzo zbliżony do siebie. Gospodarze mają 61 strzelonych bramek i 41 straconych, a Hutnik kolejno 59 i 42. Ina Goleniów ma w swoich szeregach Michała Jarząbka, który strzelił jak dotąd 23 bramki i zajmuje 4. miejsce w klasyfikacji strzelców IV Ligi ZZPN. Z kolei Najlepszy strzelec Hutnika – Jakub Żelazowski nastrzelał 15 goli. W tym meczu może zdarzyć się wszystko, trudno o wskazanie faworyta.  

 

Darłovia Darłowo - Leśnik Manowo (sobota 8.05, 17:30)

Obie drużyny to sąsiedzi w tabeli, których dzieli tylko jeden punkt. Bilans dwóch ostatnich meczów Darłovi to 3 punkty po jednym zwycięstwie, z kolei Leśnik w poprzedniej kolejce przegrał z MKP Szczecinek 0:3. Obiekt będzie zamknięty dla kibiców, ale będzie można zobaczyć to spotkanie - gospodarze przeprowadzą transmisję na żywo z tego meczu na swoim kanale na YouTube.

 

Biali Sądów - Gryf Kamień Pomorski (niedziela 9.05, 16:00)

Ósma drużyna w tabeli podejmie piętnastą. Różnica między Białymi a Gryfem to 3 punkty.
O ostatniej serii spotkań jak najszybciej chciałaby zapomnieć drużyna z Kamienia Pomorskiego, która przegrała na wyjeździe z Darłovią Darłowo aż 5:1. Z kolei Biali zremisowali 3:3 z rezerwami Błękitnych. Kto w tym meczu jest faworytem? Trudno powiedzieć, ale to Gryf jest w gorszej pozycji. Od strefy spadkowej dzielą ich tylko trzy punkty.

   Zobacz także

30 maja 2023
Informujemy, że eliminacje regionalne do Wojewódzkiego Turnieju 1x1, który odbędzie się we wrześniu br. odbędą się w następujących lokalizacjach i terminach: • dn. 12.06 br. /poniedziałek/ w Policach Turniej 1x1
15 maja 2023
Wspólnie propagujemy grę 1x1 oraz zachęcamy młodych piłkarzy i piłkarki do odważnej gry, podejmowania pojedynków i rozwoju kreatywności. Na prośbę naszego środowiska, w związku z dużym zainteresowaniem Turniejem 1x1, Wydział
23 kwietnia 2023
Propagując grę 1x1, chcemy zachęcić młodych piłkarzy oraz piłkarki do odważnej gry, podejmowania pojedynków i rozwoju kreatywności. Turniej odbędzie się w następujących kategoriach wiekowych:  • rocznik 2015 (U-8 wiosną 2022/23,