07 maja 2021

Zapowiedź 32 kolejki IV Ligi ZZPN.

Zapowiedź 32 kolejki IV Ligi ZZPN.

 

Rasel Dygowo – Mechanik Bobolice (sobota 8.05, 11:00)

Jeśli spojrzymy na ligową tabelę to Mechanik powinien być faworytem w tym spotkaniu.
Rasel zajmuje 19 miejsce z dorobkiem 31 punktów i walczy o wyjście ze strefy spadkowej. Drużyna z Bobolic pozostaje nadal bez swojego najlepszego zawodnika – Karola Jabłońskiego, co mogło mieć wpływ na jej ostatnie mecze. W majówkę, podczas której rozegrano dwie kolejki (Rasel grał jeden mecz) Mechanik przegrał dwa mecze – z Kluczevią Polski Cukier Stargard 1:2 i z Iną Goleniów 5:1. Zapowiada się ciekawe spotkanie.

 

Polski Cukier Kluczevia Stargard – Wieża Postomino (sobota 8.05,13:00)

Wicelider IV Ligi ZZPN podejmie u siebie Wieżę, która w ostatnim meczu wysoko wygrała na wyjeździe ze Spartą Węgorzyno 0:4. Drużyna z Postomina znajduje się na 17 miejscu i ma 1 punkt przewagi nad strefą spadkową. Kluczevia goni lidera, Vinetę Wolin, do której traci już tylko jeden punkt. Gospodarze są w wysokiej formie strzeleckiej – mają na koncie 71 bramek i wraz z MKP Szczecinek są najlepszą ofensywą w lidze.

 

Sparta Węgorzyno – Intermarche-Rega Trzebiatów (sobota 8.05, 14:00)

Rega w ostatnim meczu wygrała z Polonią Płoty 3:2, a Sparta przegrała swój mecz z Hutnikiem Szczecin 4:0. Gospodarze spisują się dużo gorzej u siebie niż na wyjazdach – przegrali aż 10 razy, raz zremisowali i tylko raz wygrali. Rega z kolei czuje się najpewniej u siebie - wygrała siedmiokrotnie, a na wyjazdach tylko 3 razy. Sparta, żeby jeszcze myśleć o utrzymaniu musi wygrywać z drużynami z dolnej połowy tabeli, a taką właśnie jest Intermarche-Rega Trzebiatów.

 

Sokół Karlino – Iskierka Szczecin (sobota 8.05, 15:00)

W dolnej połowie tabeli IV ligi jest dość spory ścisk, co widać na przykładzie tego meczu. Iskierka traci do Sokoła tylko 4 punkty i jeśli goście wygrają to spotkanie, to przy korzystnych rezultatach w innych meczach mogą przegonić aż trzy drużyny. Spoglądając na minione majówkowe dwie kolejki to Iskierka jest faworytem tego spotkania. Szczecinianie wygrali dwa mecze, w tym 0:3 z szóstym Olimpem Gościno. Sokół z kolei raz zremisował i przegrał z wiceliderem, Kluczevią Polski Cukier Stargard aż 6:0. To spotkanie może być jednym z ciekawszych meczów tej kolejki.

 

Olimp Gościno - MKP Szczecinek (sobota 8.05, 15:00)

Szósta drużyna w tabeli zagra mecz z trzecią. W lepszej formie jest teraz MKP Szczecinek, który swoje ostatnie dwa mecze wygrał. Ponadto drużyna ze wschodniej części województwa jest jedną z dwóch w IV Lidze ZZPN, która strzela najwięcej. Goście mają już na swoim koncie 71 bramek. Olimp w majówkę przegrał dwa mecze, w tym jeden z Iskierką Szczecin, która jest w strefie spadkowej. Faworytem tego spotkania wydają się być goście, ale w tym meczu wszystko może się wydarzyć.

 

Orzeł Wałcz - Lech Czaplinek (sobota 8.05, 15:00)

Lech Czaplinek i Orzeł Wałcz to sąsiedzi w tabeli, którzy mają po 35 punktów. Przez zmiany w terminarzu spowodowane pandemią, Orzeł Wałcz trzeci raz z rzędu zagra mecz na własnym terenie. Przewaga własnego boiska sugeruje, że to Orzeł może liczyć na więcej w tym spotkaniu. Jesienią w Czaplinku lepszy okazał się Lech, który wygrał 1:0.

 

Błękitni II Stargard - Polonia Płoty (sobota 8.05, 16:15)

Beniaminek IV ligi w ostatnich dwóch meczach przegrał z Orłem wałcz i Intermarche-Regą Trzebiatów. Błękitni raz zremisowali i raz przegrali. Patrząc po tabeli to oni będą faworytem. Stargardzianie startują z lepszej pozycji do tego spotkania – mają 10 punktów przewagi nad Polonią, ale tylko jeden nad strefą spadkową. Obie drużyny nie odstąpią na pewno o krok i będą walczyć do końca.

 

Ina Goleniów - Hutnik Szczecin (sobota 8.05, 17:00)

Kolejny ciekawy mecz podczas tej kolejki. Ciekawy jest bilans bramkowy obu drużyn, który jest bardzo zbliżony do siebie. Gospodarze mają 61 strzelonych bramek i 41 straconych, a Hutnik kolejno 59 i 42. Ina Goleniów ma w swoich szeregach Michała Jarząbka, który strzelił jak dotąd 23 bramki i zajmuje 4. miejsce w klasyfikacji strzelców IV Ligi ZZPN. Z kolei Najlepszy strzelec Hutnika – Jakub Żelazowski nastrzelał 15 goli. W tym meczu może zdarzyć się wszystko, trudno o wskazanie faworyta.  

 

Darłovia Darłowo - Leśnik Manowo (sobota 8.05, 17:30)

Obie drużyny to sąsiedzi w tabeli, których dzieli tylko jeden punkt. Bilans dwóch ostatnich meczów Darłovi to 3 punkty po jednym zwycięstwie, z kolei Leśnik w poprzedniej kolejce przegrał z MKP Szczecinek 0:3. Obiekt będzie zamknięty dla kibiców, ale będzie można zobaczyć to spotkanie - gospodarze przeprowadzą transmisję na żywo z tego meczu na swoim kanale na YouTube.

 

Biali Sądów - Gryf Kamień Pomorski (niedziela 9.05, 16:00)

Ósma drużyna w tabeli podejmie piętnastą. Różnica między Białymi a Gryfem to 3 punkty.
O ostatniej serii spotkań jak najszybciej chciałaby zapomnieć drużyna z Kamienia Pomorskiego, która przegrała na wyjeździe z Darłovią Darłowo aż 5:1. Z kolei Biali zremisowali 3:3 z rezerwami Błękitnych. Kto w tym meczu jest faworytem? Trudno powiedzieć, ale to Gryf jest w gorszej pozycji. Od strefy spadkowej dzielą ich tylko trzy punkty.

   Zobacz także

12 kwietnia 2024
KOMUNIKAT: Szanowne Trenerki, Szanowni Trenerzy, Za nami pierwsza runda rozgrywek Pierwszej Piłki. Przy tej okazji odwiedziliśmy osobiście kilka turniejów i nieustannie jesteśmy pod wielkim wrażeniem,
10 kwietnia 2024
Wystartowały eliminacje do II edycji Turnieju Gry 1x1 – rozgrywek organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej. Kluby piłkarskie mają czas
06 kwietnia 2024
KOMUNIKAT: Szanowne Trenerki, Szanowni Trenerzy, W związku z rozpoczynającymi się rozgrywkami Pierwszej Piłki przypominamy o rzetelnym  wypełnieniu sprawozdań po zorganizowanych turniejach. Wypełnienie formularza zajmuje dosłownie