29 kwietnia 2021

Zapowiedź 31. i 26. kolejki IV Ligi ZZPN

Fanów IV Ligi ZZPN czeka podwójna piłkarska uczta! W majówkę rozegrane zostaną dwie kolejki. Z uwagi na przerwę spowodowaną lockdownem jedna z nich to zaległa 26. seria spotkań.

 

Vineta Wolin:

Lider IV Ligi ZZPN w poprzedniej kolejce zmierzył się na wyjeździe z Sokołem Karlino i zgubił punkty. W tym meczu padł remis. Vineta w pierwszym spotkaniu podejmie u siebie Białych Sądów, którzy zajmują obecnie ósme miejsce z dorobkiem 36. punktów. Następnie drużyna z Wolina w dzień Święta Konstytucji Trzeciego Maja uda się do Wałcza, gdzie podejmie tamtejszego Orła.

 

Polski Cukier Kluczevia Stargard:

Drużyna z Kluczewa to bezpośredni rywal Vinety w walce o awans do III ligi. Do lidera tracą tylko jeden punkt i mają rozegrany jeden mecz mniej. Kluczevia, która swój ostatni mecz zremisowała 0:0 z Iskierką Szczecin, pojedzie 1 maja do Bobolic, gdzie zagra z Mechanikiem. W kolejnym meczu do Kluczewa przyjedzie Sokół Karlino. 

 

Ina Goleniów:

Najlepsza drużyna w Goleniowie w ostatnim meczu wysoko wygrała z Leśnikiem Manowo 5:2, a teraz zagra na wyjeździe z bezpośrednim sąsiadem z tabeli – MKP Szczecinek. Mecz o sześć punktów rozegrany zostanie w piątek 30. kwietnia. W kolejnym spotkaniu Ina podejmie u siebie Mechanika Bobolice.

 

MKP Szczecinek:

W poprzedniej kolejce MKP Szczecinek podejmował na wyjeździe Spartę Węgorzyno. Mecz ten zakończył się pewnym zwycięstwem gości 0:3. W majówkę drużyna ze wschodniej części województwa nie będzie musiała ruszać z „domu” – oba spotkania zostaną rozegrane u siebie. Tak jak prezentowaliśmy w poprzednim akapicie – w pierwszym meczu do Szczecinka przyjedzie Ina i będzie to na pewno jeden z najciekawszych meczów kolejki. W następnym spotkaniu MKP Szczecinek zagra z Leśnikiem Manowo.

 

Olimp Gościno:

Drużyna z Gościna zajmuje obecnie piąte miejsce i ma na swoim koncie 40 punktów. W poprzedniej kolejce wygrała z Lechem Czaplinek 3:1. W swoim pierwszym meczu podczas majówki Olimp zagra na wyjeździe z Leśnikiem Manowo, a następnie podejmie u siebie Iskierkę Szczecin.

 

Mechanik Bobolice:

W ostatnim meczu Mechanik przegrał na wyjeździe z notowanymi aż o 13 miejsc niżej rezerwami Błękitnych Stargard 3:0. Do Bobolic 1. maja przyjedzie wicelider - Kluczevia Polski Cukier Stargard. W następnym pojedynku Mechanik zmierzy się na wyjeździe z Iną Goleniów.

 

Hutnik Szczecin:

Siódma drużyna IV Ligi ZZPN w ostatnich dwóch meczach wygrała z Polonią Płoty 3:0 i zremisowała 3:3 z Intermarche Regą Trzebiatów. Szczecinianie znajdą się w komfortowej sytuacji podczas majówkowego maratonu – dwukrotnie zagrają u siebie. Najpierw na stadion przy ul. Nehringa 69 w Szczecinie przyjedzie Sparta Węgorzyno, a następnie Lech Czaplinek.

 

Biali Sądów:

Dwie najbliższe kolejki drużyna z Sądowa rozegra na wyjazdach. Białych czeka wymagający mecz z Vinetą Wolin, aktualnym liderem IV Ligi ZZPN. Następnie zmierzą się z Błękitnymi II Stargard. Biali Sądów zajmują aktualnie ósme miejsce z dorobkiem 36. punktów.

 

Leśnik Manowo:

Drużna z Manowa w ostatnim ligowym spotkaniu przegrała na wyjeździe z Iną Goleniów 5:2. Podrażniony porażką Leśnik, swój pierwszy mecz rozegra z Olimpem Gościno. W drugim pojedynku podczas majówki, drużyna z Manowa zagra na wyjeździe z Miejskim Klubem Sportowym. 

 

Sokół Karlino:

W ostatnim meczu Sokół sprawił nie lada niespodziankę i zremisował z liderem – Vinetą Wolin. Co więcej, aż do 80 minuty to drużyna z Karlina wygrywała spotkanie. Dopiero na 10 minut przed końcowym gwizdkiem sędziego Tomasza Wilkanowskiego do bramki trafił Maciej Ignasiak. W kolejnych dwóch spotkaniu Sokół zagra z Gryfem Kamień Pomorski i Błękitnymi II Stargard. Oba te mecze drużyna z Karlina rozegra na wyjeździe.

 

Darłovia Darłowo:

Ależ swoje karabiny odpaliła drużyna z Darłowa! W ostatnim spotkaniu z Płotami padł najwyższy wynik poprzedniej kolejki – 9:0! Podwójnego hat-tricka strzelił Wiktor Sawicki. Naładowana wysokim zwycięstwem Darłovia, rozegra mecz z Lechem Czaplinek na wyjeździe i u siebie podejmie sąsiada z tabeli – Gryfa Kamień Pomorski.

 

Gryf Kamień Pomorski:

Zwycięska passa Gryfa trwa! W ostatnich dwóch meczach drużyna z Kamienia wygrała dwukrotnie i strzeliła w sumie aż 8 bramek! 12. drużyna IV Ligi ZZPN w majówkę zagra u siebie z Sokołem Karlino, a następnie na wyjeździe z Darłovią Darłowo.

 

Lech Czaplinek:

Lech nie sprawuje się ostatnio najlepiej – w poprzednich ligowych spotkaniach przegrał dwukrotnie. Drużyna z Czaplinka będzie chciała przełamać złą serię. Pierwszy swój mecz rozegra w piątkowy wieczór - na stadion przy ul. Parkowej 2 przyjedzie Darłovia Darłowo. Następnie Lech wyjedzie na mecz do Szczecina, gdzie zagra z Hutnikiem.

 

Intermarche Rega Trzebiatów:

Bardzo ciekawe spotkanie rozegrane zostało ostatnio w Trzebiatowie. W meczu z Hutnikiem Szczecin, Rega już w drugiej minucie wyszła na prowadzenie, a do końca pierwszej połowy wygrywała 3:1! Po zmianie stron do wyrównania doprowadził Dominik Grochowski, który zdobył hat-tricka. W majówkę Rega rozegra tylko jeden mecz – 3 maja u siebie podejmie Polonię Płoty.

 

Orzeł Wałcz:

W drużynie cieszą się nie tylko z ostatniego zwycięstwa nad Wieżą Postomino, ale też z powiększenia się grona kibiców Orła. Jak możemy przeczytać na klubowym facebooku: „Zawodnik Orła, Jakub Cerazy dziś z rana (czwartek, 29 kwietnia – przyp. Red.) został ojcem! Na świat przyszła córka Liliana. Gratulujemy rodzicom i życzymy Duuużo zdrowia dla mamy i maleństwa.” My również dokładamy się do gratulacji i życzeń! Jakub Cezary będzie mógł wykonać wraz z drużyną „kołyskę” podczas meczu na wyjeździe z Polonią Płoty w sobotę 1 maja. Kolejny mecz Orły zagrają z Vinetą 3 maja u siebie o 18:00.

 

Rasel Dygowo:

Szesnasta drużyna IV Ligi ZZPN w ostatnich meczach dwa razy przegrała. Bramki dla Rasela zdobywali Andrzej Wojciechowski i Mikołaj Duwe. W majówkę Rasel będzie miał szansę na przełamanie - zmierzy się na wyjeździe z Iskierką Szczecin.

 

Wieża Postomino:

W ostatnich meczach Wieża przegrywała, ale była blisko przynajmniej remisu. Najbliżej było w meczu z Regą Trzebiatów, która strzeliła zwycięską bramkę dopiero na 4 minuty przed końcem spotkania. Następnie w pojedynku przeciwko Orłowi Wałcz, Wieża prowadziła do 54 minuty, po czym straciła dwie bramki, tym jedną z rzutu karnego. Może teraz się uda – drużyna z Postomina zagra z Błękitnymi II Stargard u siebie i Spartą Węgorzyno na wyjeździe.

 

Błękitni II Stargard:

Rezerwy Błękitnych są na fali – dwa ostatnie mecze to dwa zwycięstwa po 3:0 – z Mechanikiem Bobolice i Sokołem Karlino. Podtrzymać dobrą passę spróbują w meczach na wyjeździe z Wieżą Postomino i u siebie z Białymi Sądów.

 

Iskierka Szczecin:

Drużyna ze Szczecina zajmuje 19 miejsce w tabeli IV Ligi ZZPN i jak powietrza potrzebuje zwycięstw, jeśli nadal myśli o utrzymaniu. W ostatnim pojedynku Iskierka na trudnym terenie zremisowała bezbramkowo 0:0 z Kluczevią Polski Cukier Stargard. Teraz przyjdzie im się zmierzyć u siebie z Raselem Dygowo, który jest w ich zasięgu – jest tylko 3 miejsca wyżej i dzieli ich 6 punktów. W kolejnym meczu szczecinianie zagrają na wyjeździe z Olimpem Gościno.

 

Polonia Płoty

Beniaminek nie został gościnnie powitany przez drużyny IV Ligi ZZPN. Polonia zajmuje słabe przedostatnie miejsce z dorobkiem zaledwie 22 punktów. Na domiar złego, w ostatnim meczu Polonia przegrała aż 9:0 z Darłovią Darłowo. Drużyna z Płot będzie szukała swoich szans w meczach u siebie z Orłem Wałcz i na wyjeździe z Intermarche Regą Trzebiatów.

 

Sparta Węgorzyno

Drużyna z Węgorzyna wygrała swój ostatni mecz aż 5 miesięcy temu. Było to spotkanie rozgrywane u siebie, 25 listopada 2020 roku z Darłovią Darłowo zakończone 3:1. Ostatnia drużyna IV Ligi ZZPN w poprzednich meczach przegrywała dwukrotnie 0:3 i 0:1. Może to właśnie w majówkowych meczach Sparta pokaże pazur? Drużyna z Węgorzyna zagra na wyjeździe z Hutnikiem Szczecin i u siebie z Wieżą Postomino.

 

   Zobacz także

12 kwietnia 2024
KOMUNIKAT: Szanowne Trenerki, Szanowni Trenerzy, Za nami pierwsza runda rozgrywek Pierwszej Piłki. Przy tej okazji odwiedziliśmy osobiście kilka turniejów i nieustannie jesteśmy pod wielkim wrażeniem,
10 kwietnia 2024
Wystartowały eliminacje do II edycji Turnieju Gry 1x1 – rozgrywek organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej. Kluby piłkarskie mają czas
06 kwietnia 2024
KOMUNIKAT: Szanowne Trenerki, Szanowni Trenerzy, W związku z rozpoczynającymi się rozgrywkami Pierwszej Piłki przypominamy o rzetelnym  wypełnieniu sprawozdań po zorganizowanych turniejach. Wypełnienie formularza zajmuje dosłownie