07 maja 2021
Zapowiedź 32 kolejki IV Ligi ZZPN. Rasel Dygowo – Mechanik Bobolice (sobota 8.05, 11:00) Jeśli spojrzymy na ligową tabelę to Mechanik powinien być faworytem w tym spotkaniu. Rasel zajmuje 19
07 maja 2021
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean sit amet pulvinar sem. Nullam vel accumsan dui. Fusce quis odio a enim finibus feugiat non non nunc. Donec ornare quam
06 maja 2021
5 maja 2021 roku w Szamotułach rywalizację z Wielkopolskim Związkiem Piłki Nożnej skończyliśmy remisem. Tym razem, podział punktów musi zadowolić zespoły rocznika 2007.

   Zobacz także

Najwyższa klasa rozgrywkowa pod auspicjami ZZPN wraca do gry! Już w środę 21 kwietnia rozegrana zostanie pierwsza kolejka po przerwie trwającej ponad miesiąc.

Przypomnijmy, że 8 kwietnia 2021 roku prezesi szesnastu wojewódzkich związków piłki nożnej wystosowali pismo do Prezesa Rady Ministrów, w którym między innymi przedstawiono badania Uniwersytetu w Aarhus i Uniwersytetu Południowej Danii dowodzące, że rywalizacja w ligach amatorskich jest obarczona dużo mniejszym ryzykiem transmisji wirusa niż w ligach profesjonalnych. W liście mogliśmy przeczytać: „Pragniemy zapewnić, że wojewódzkie związki piłkarskie są na tyle dobrze zorganizowane i odpowiedzialne, że podołają organizacji ligowej rywalizacji z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych oraz wdrożeniem dodatkowych działań ochronnych. (…) Chęć powrotu środowiska piłki amatorskiej do realizowania swojej pasji jest tak ogromna, że spełnimy wszelkie możliwe warunki, by móc niezwłocznie powrócić na boiska, z korzyścią dla zdrowia całego społeczeństwa.” W rozporządzeniu z dnia 15 kwietnia 2021 roku pojawił się zapis, który zezwala na uprawianie sportu na świeżym powietrzu w grupie do 25 osób.


W poniedziałek 19 kwietnia na wideokonferencji przedstawicieli Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej z działaczami klubów IV ligi ustalono, że rozgrywki zostaną dokończone w tradycyjnym formacie rozgrywek. W środę 21 kwietnia rozegranych zostanie 10 meczów. Wszystkie spotkania rozpoczną się o godzinie 18:00.

 

IV Liga ZZPN

Polonia Płoty – Hutnik Szczecin

Polonia, która zajmuje 19 miejsce podejmie u siebie Hutnik Szczecin. Gospodarze przed lockdownem przegrali trzy mecze z rzędu. W rundzie jesiennej w spotkaniu tych dwóch drużyn górą był Hutnik, który wygrał 3:1. Szczecinianie ostatni mecz przed przerwą rozegrali u siebie z Wieżą Postomino. Spotkanie skończyło się wynikiem 0:1. W rundzie jesiennej bezpośrednie starcie między Hutnikiem a Polonią zakończyło się zwycięstwem szczecinian 3:1 z Polonią.

 

Sokół Karlino – Błękitni II Stargard

Do Karlina przyjedzie drużyna, która zajmuje przedostatnie miejsce w IV lidze. Ostatni mecz Stargardzianie zagrali w derbach z Kluczevią, która pokonała u siebie Błękitnych 3:0 po trzech trafieniach Kamila Bartoszyńskiego. Sokół Karlino zmierzył się z Orłem Wałcz na wyjeździe i poległ drużynie z południowego wschodu województwa 1:0.

 

Lech Czaplinek – MKP Szczecinek

Naładowany ostatnim wysokim zwycięstwem z Polonią Płoty 6:1 MKP Szczecinek podejmie na wyjeździe jedenastą drużynę czwartej ligi. Lech Czaplinek przegrał na wyjeździe 2:1 z Leśnikiem Manowo i z pewnością będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony na swoim boisku. W ostatnim meczu, drużyny podzieliły się punktami po remisie 1:1.

 

Rasel Dygowo – Polski Cukier Kluczevia Stargard

Wicelider z Kluczewa jedzie do Dygowa na mecz z tamtejszym Raselem. Goście wygrali swoje ostatnie dwa mecze. Było to spotkanie wyjazdowe do Wałcza, zakończone rezultatem 1:3 oraz mecz derbowy z rezerwami Błękitnych Stargard wygrane 3:0. Rasel Dygowo swoje dwa ostatnie mecze rozegrał z tymi samymi drużynami. Pokonał drużynę z Wałcza 4:1 i zremisował z Błękitnymi 2:2. W rundzie jesiennej w meczu Kluczevi z Raselem goście wygrali aż 3:5. W Dygowie zapowiada się emocjonujące spotkanie. Ostatnio naszym gościem w programie #ZZPNBezCenzury był prezes Rasela Dygowo Andrzej Wojciechowski, zapraszamy do obejrzenia: https://www.youtube.com/watch?v=NGBJYclirdI&t=363s

 

Wieża Postomino – Intermarche Rega Trzebiatów

Ciekawy mecz zapowiada się w Postominie, gdzie zmierzą się ze sobą sąsiedzi w tabeli. Wieża w ostatnim meczu wybrała się do Szczecina, gdzie wygrała z Hutnikiem 1:0. Rega podejmowała u siebie Mechanika Bobolice, który zwyciężył 2:3. Wieża w ostatnim bezpośrednim starciu z Regą wygrała aż 0:5.

 

Biali Sądów - Orzeł Wałcz

Gospodarze to beniaminek IV Ligi ZZPN, którzy zajmują obecnie 7 miejsce w tabeli wyprzedzając gości o 7 punktów. Orzeł wygrał swój ostatni mecz z Sokołem Karlino 1:0, a Biali zremisowali 1:1 z Dałovią Darłowo.Jesienią w Wałczu gospodarze wygrali 2:0 z Białymi Sądów.

 

Vineta Wolin – Darłovia Darłowo

Vikingowie jak dotąd są niepokonani u siebie. Pierwsze zwycięstwo w Wolinie spróbuje odnieść Darłovia, która zajmuje obecnie 13 miejsce z dorobkiem 30 punktów. Lider IV Ligi ZZPN w meczu przed przerwą spowodowaną lockdownem wysoko wygrał na wyjeździe z Olimpem Gościno 0:4. Darłovia z kolei zremisowała z Białymi Sądów 1:1. W bezpośrednim starciu drużyn z Wolina i Darłowa rozgrywanym w rundzie jesiennej padł remis 2:2

 

Gryf Kamień Pomorski – Olimp Gościno

Siedemnasta drużyna IV Ligi ZZPN zmierzy się z czwartą. Gryf podejmie u siebie Olimpa, który w ostatnim meczu przegrał u siebie z Vinetą Wolin 0:4. Drużyna z Kamienia Pomorskiego poprzednio grała na wyjeździe w Goleniowie i na pewno bardzo dobrze pamięta ten mecz. Do 91 minuty utrzymywał się remis 1:1, jednak po rzucie karnym dla gospodarzy rezultat zmienił się na 2:1 dla Iny Goleniów. W bezpośrednim starciu podczas rudny jesiennej Olimp wygrał z Gryfem 2:0.

 

Iskierka Szczecin – Ina Goleniów

Drużyna z Prawobrzeża walczy o utrzymanie w IV Lidze ZZPN. Zajmuje pierwszą pozycję w strefie spadkowej mając na koncie 23 punkty i jest teoretycznie najbliżej do jej opuszczenia. Nie będzie o to łatwo, ponieważ do Szczecina przyjeżdża Ina Goleniów, która jest aktualnie na trzecim miejscu w lidze z dorobkiem 42 punktów. W ostatnim meczu Iskierka zremisowała ze Spartą Węgorzyno na wyjeździe 3:3, a Ina Wygrała u siebie z Gryfem Kamień Pomorski. Bezpośrednie starcie między Iną a Iskierką zakończyło się na jesieni 4:2.

 

Sparta Węgorzyno – Mechanik Bobolice

Gospodarze zajmują ostatnie miejsce w tabeli IV Ligi ZZPN. Sparta wygrała u siebie tylko raz, a w ostatnim meczu zremisowała u siebie z Iskierką 3:3. Mechanik zwyciężył na wyjeździe 2:3 z Intermarche Regą Trzebiatów.Goście przyjadą jednak do Węgorzyna mocno osłabieni – w składzie nie zobaczymy najlepszego strzelca ligi – Karola Jabłońskiego. Napastnik doznał kontuzji - naderwał mięsień półbłoniasty lewego uda. Jabłoński ma na swoim koncie aktualnie 29 bramek i przez kilka najbliższych kolejek nie zobaczymy go na boisku. W ostatnim bezpośrednim meczu między Spartą a Mechanikiem zwyciężyła u siebie drużyna z Bobolic.

Wraca IV Liga! - zapowiedź 25 kolejki.

20 kwietnia 2021