14 maja 2021

Zapowiedź 33 kolejki IV Ligi ZZPN

Wieża Postomino – Rasel Dygowo

Wieża Postomino zaskakuje, jest na fali - w dwóch ostatnich dwóch meczach zdobyła sześć punktów i wyszła ze strefy spadkowej. Zdołała nawet pokonać na wyjeździe 2:0 Polski Cukier Kluczevię Stargard - aktualnego lidera IV Ligi ZZPN. Rasel Dygowo ma nóż na gardle, bo ma tylko punkt przewagi nad strefą spadkową i to goście w tym meczu mają więcej do udowodnienia.

 

Polonia Płoty – Polski Cukier Kluczevia Stargard

Lider IV ligi przyjedzie do przedostatniej drużyny w tabeli. Kluczevia w ostatnim meczu wygrała 1:0 w hicie kolejki z Vinetą Wolin. Polonia z kolei w końcu się przełamała - ostatnio odniosła ważne zwycięstwo na wyjeździe pokonując Inę Goleniów 3:2. Faworyt tego spotkania jest oczywisty, ale Kluczevia musi mieć się na baczności, aby nie zgubiła ich pewność siebie.

 

MKP Szczecinek – Darłovia Darłowo

Gospodarze w ostatnim meczu spisali się rewelacyjnie i wygrali z Hutnikiem Szczecin 1:3. Darłovia podczas ostatniej kolejki grała z Mechanikiem Bobolice, któremu strzeliła aż 6 goli! Czy goście potwierdzą dobrą formę strzelecką? Przekonamy się już w sobotę 15 maja o 13:00.

 

Mechanik Bobolice – Sokół Karlino

Jeśli spojrzymy do tabeli to faworytem tego spotkania powinni być gospodarze. Mechanik jednak bez swojego najlepszego napastnika Karola Jabłońskiego spisuje się nieco gorzej. Drużyna z Bobolic przegrała z Darłovią i zremisowała z Raselem Dygowo. Sokół w ostatnim meczu wygrał na wyjeździe z Iskierką Szczecin 1:0. Teraz Mechanik będzie miał szansę na przełamanie, ale Sokół na pewno tanio skóry nie sprzeda.

 

Leśnik Manowo – Orzeł Wałcz

Najlepszy strzelec Leśników Mateusz Myśliński, który ma na koncie 15 bramek, będzie miał okazję do poprawienia swojego wyniku w meczu przeciwko Orłowi Wałcz. Między tymi drużynami różnica punktowa wynosi tylko jedno oczko. Kto wygra ten mecz, zdobędzie cenne punkty, które pozwolą na zajęcie lokaty przybliżającej drużynę do „czuba” tabeli.

 

Lech Czaplinek – Błękitni II Stargard

Kolejny pojedynek sąsiadów w tabeli. Goście w ostatnim meczu zanotowali dwa zwycięstwa - z Polonią Płoty i Gryfem Kamień Pomorski. Lech Czaplinek wysoko pokonał na wyjeździe Spartę Węgorzyno - 7:1. Ciężko wskazać faworyta tego meczu, ale na pewno kibiców, którzy wreszcie będą mogli wrócić na stadion, czeka bardzo ciekawe widowisko.

 

Iskierka Szczecin - Biali Sądów

Grająca ostatnio w kratkę Iskierka zajmuje trzecie miejsce od końca w tabeli IV Ligi ZZPN. Szczecinianie przegrali w swoich dwóch ostatnich meczach. Biali z kolei w jednym spotkaniu mecz i jeden wygrali. Faworytem spotkania są Biali Sądów, którzy zajmują ósme miejsce z dorobkiem 40 punktów.

 

Intermarche Rega Trzebiatów - Ina Goleniów

Ina Goleniów w ostatnim meczu niespodziewanie przegrała z Polonią Płoty, a wcześniej poległa u siebie z Hutnikiem Szczecin. Rega Trzebiatów jest w gazie - dwa mecze, dwa wysokie zwycięstwa. W sumie strzeliła siedem bramek w dwóch meczach. Spoglądamy w tabelę - wyżej stoją goście, zajmują czwarte miejsce z dorobkiem 49 punktów, Rega natomiast jest na siódmej pozycji i zdobyła 41 punktów. Zapowiada się ciekawe spotkanie.

 

Hutnik Szczecin - Olimp Gościno

W dwóch ostatnich meczach Szczecinianie przegrali. Gości szczególnie musiała boleć porażka z Wieżą Postomino, która jest notowana dużo niżej. Sobotni pojedynek Hutnika i Olimpa będzie walką drużyn, które są sąsiadami w tabeli, choć różnica między nimi wynosi 4 punkty.

 

Gryf Kamień Pomorski - Vineta Wolin

Goście podrażnieni ostatnią porażką z Kluczevią Stargard chcą udowodnić, że był to tylko wypadek przy pracy. Wikingowie stracili prowadzenie w IV Lidze ZZPN i teraz w meczu z Gryfem będą starali się wrócić na wygodny fotel lidera. Jak sprawuje się drużyna z Kamienia Pomorskiego? Nie najlepiej - w ostatnich dwóch meczach przegrała. Gryf będzie chciał wykorzystać atut własnego boiska i na pewno nie odstąpi o krok. Kibiców czeka ciekawe widowisko.

 

 

   Zobacz także

23 maja 2024
Eliminacje klubowe do II edycji Turnieju Gry 1x1 – rozgrywek organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej - w województwie zachodniopomorskim
09 maja 2024
Zostało zaledwie kilka dni na zgłoszenie reprezentantów klubowych do II edycji Turnieju Gry 1x1! Do 14 maja 2024 r. kluby piłkarskie, chcące wziąć udział w
08 maja 2024
W niedzielę 9 czerwca br. w Szczecinie odbędzie się konferencja dla trenerów bramkarzy - GOALKEEPER ZZPN 2024. Zapisy tylko w formie elektronicznej przez konto trenera